• Anteny satelitarne
  • Systemy alarmowe
  • Monitoring
  • Sat-Neon
Systemy alarmowe

W dzisiejszych czasach aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, decydujemy się na instalację systemów alarmowych. Dobrze jeżeli możemy liczyć na czujnych sąsiadów ale i oni nie zawsze wszystko zauważą. Najprostszym ale i najbardziej skutecznym sposobem ochrony przed złodziejem, zalaniem, pożarem itp... jest instalacja alarmowa.

System alarmowy składa się z centrali alarmowej, czujek, klawiatury, sygnalizatora.

Podstawowe typy czujek to :

CZUJKA PASYWNA - Reaguje ona na zmianę promieniowania podczerwonego, czujki tego typu nie są wrażliwe na obiekty nie emitujące ciepła lub emitujące go zbyt mało.

CZUJKA DUALNA - jest to swego typu radar dopplerowski który wysyła falę elektromagnetyczną i odbiera falę odbitą. Czujka tego typu jest bardziej odporna na zmiany temperatury niż czujka podstawowa pasywna.

Dodatkowymi elementami którymi możemy wzmocnić system alarmowy są bariery podczerwieni które na bieżąco wysyłają wiązkę światła, a jej przerwanie poprzez np. zbicie szyby spowoduje włączenie się alarmu.

Standardem dziś już jest skonfigurowanie telefonu komórkowego z alarmem przez co przy każdym włączeniu się alarmu otrzymamy powiadomienie na telefon.

W celu osiągnięcia maksymalnej ochrony system można doposażyć w instalację wykrywającą wtargnięcie intruza nie tylko na teren obiektu chronionego ale także na jego obrzeża. System składa się z 3dodatkowych stref:

STREFA OCHRONY OBWODOWEJ -  urządzenie ochrania teren przed i wokół budynku poprzez barierę podczerwieni, zewnętrzne czujki PIR o dużym zasięgu

STREFA OCHRONY ZEWNĘTRZNEJ - system reaguje gdy ktoś zbliży się do wejścia (okna, drzwi) na zasadzie pasywnej czujki podczerwieni

STREFA OCHRONY WEWNĘTRZNEJ - ochrona wewnątrz pomieszczenia poprzez instalację czujek dualnych i czujek PIR

Istnieje także możliwość powiązania monitoringu CCTV (telewizja przemysłowa) z systemem alarmowym, dzięki temu kamery ukryte w czujnikach PIR pełnią podwójną rolę. Więcej informacji na temat telewizji przemysłowej znajdą Państwo w zakładce Monitoring.

Stosujemy podzespoły renomowanych producentów:

aston
blueline
cabelcon
clone
deviser
emmeesse
ferguson
johansson
cyfrowy polsat
ppc
smit
snartwi
technisat
telemann